تبلیغات
روان تست ها - صالحی امیری درگذشت توران میرهادی را تسلیت گفت

صالحی امیری درگذشت توران میرهادی را تسلیت گفت

چهارشنبه 19 آبان 1395 11:53 ق.ظ

 

صالحی امیری درگذشت توران میرهادی را تسلیت گفت

 • صالحی امیری درگذشت توران میرهادی را تسلیت گفت

  تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۳

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی پیامی درگذشت مرحومه توران میرهادی را تسلیت گفت.

  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن پیام سیدرضا صالحی امیری به شرح زیر است:

  «درگذشت شخصیت ماندگار عرصه فرهنگ و پیشکسوت حوزه ادبیات کودک و آموزش و پرورش ایران، بانوی سختکوش، مرحومه توران میرهادی، موجب تألم و تأسف عمیق گردید. آن فقیده سعیده، در طول عمر پربار خویش، بیش از 6 دهه در راه خدمت به فرهنگ این مرز و بوم، به‌ویژه در عرصه‌های تعلیم و تربیت و ادبیات کودک و تألیف آثار مکتوب از عمق جان کوشید و از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

  آثار و خدمات زنده‌یاد میرهادی آنچنان پرمعنا و ژرف و اثرگذار بود که هر یک به سرمایه‌ای بی‌بدیل و مانا و تجربه‌ای ارزشمند و آموزنده تبدیل شد. تأسیس «مدرسه فرهاد» با روش تربیتی نوین، بنیانگذاری شورای کتاب کودک و فرهنگ‌نامه کودکان و نوجوانان که همگی با همراهی و مشارکت جمع ارزشمندی از فرهیختگان معاصر تحقق یافت، از جمله نقاط برجسته کارنامه درخشان آن مرحومه است.

  باور عمیق زنده‌یاد میرهادی به نقش آموزش و تربیت از عنفوان کودکی در نهادینه شدن فضایل و ارزش‌های انسانی به‌عنوان یک باور درونی و همچنین اعتقاد به خرد جمعی و کار گروهی، رمز موفقیت و ماندگاری خدمات آن بانوی ارجمند است.

  اینجانب ضمن عرض تسلیت فقدان این سرمایه کم‌نظیر فرهنگی به اصحاب دانش و فرهنگ و عموم هموطنان، از خداوند متعال برای آن مرحومه رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم ایشان صبر و شکیبایی مسألت دارم.»

  توران میرهادی، عصر امروز (سه‌شنبه ۱۸ آبان‌ماه) بر اثر سکته مغزی که وی را به کما برده بود، دار فانی را وداع گفت.


برچسب ها: صالحی ، امیری ، درگذشت ، توران ، میرهادی ، را ، تسلیت ،