تبلیغات
روان تست ها - نخستین تفاهم‌نامه ایران و صربستان در حوزه نشر امضا شد

نخستین تفاهم‌نامه ایران و صربستان در حوزه نشر امضا شد

شنبه 8 آبان 1395 12:32 ق.ظ

 

نخستین تفاهم‌نامه ایران و صربستان در حوزه نشر امضا شد

 • نخستین تفاهم‌نامه ایران و صربستان در حوزه نشر امضا شد

  تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۵

  انتشارات الهدی و اتحادیه ناشران صربستان، نخستین تفاهم‌نامه فرهنگی نشر بین دو کشور را امضا کردند.

  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، در حاشیه حضور ایران به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب بلگراد، این تفاهم‌نامه دوجانبه با حضور محسن سلیمانی، رایزن فرهنگی کشورمان در صربستان، حمید دهدشتی، معاون انتشارات و تولید فنی موسسه الهدی، داود محمدی، معاون بازرگانی گروه انتشاراتی الهدی و خانم انا اوپاچی، رئیس اتحادیه ناشران صربستان و دیان پاپیچ، رئیس انتشارات لاگونا و نماینده اتحادیه ناشران در غرفه آژانس ادبی نوروز به امضا رسید.     
                         
  در این ملاقات طرفین ضمن معرفی گزیده‌ای از فعالیت‌های موسسات خود بر علاقه‌مندی بر همکاری‌های دوجانبه بین دو کشور تاکید کردند.

  طبق این تفاهم‌نامه بر همکاری و تبادل اطلاعات بین ناشران دو کشور با رعایت ضوابط حقوق بین‌المللی کتاب و همچنین تقویت همکاری‌های دوجانبه برای تبادل آثار صربی و فارسی و نیز خلق آثار مشترک توافق شده است. به همین منظور بروشورهای گروه انتشاراتی الهدی به زبان انگلیسی جهت انتخاب کتاب در اختیار طرف صربی قرار گرفت.

  طرف صرب پس از اطلاع از فعالیت‌های گروه انتشاراتی الهدی که نمایندگی 25 ناشر بزرگ ایران را بر عهده دارد و تمجید از این فعالیت‌ها، درباره انجام همکاری‌های مشترک بسیار ابراز تمایل کرد.

  طبق توافقات صورت گرفته در این دیدار، به‌زودی کتاب‌های صربی نیز معرفی می‌شود تا همکاری‌های طرفین برای انتخاب کتاب مورد نظر آغاز شود.


برچسب ها: نخستین ، تفاهم‌نامه ، ایران ، و ، صربستان ، در ، حوزه ،